• Żegnamy zimę, witamy wiosnę !

• Zachęcamy do wykonania wraz z dziećmi Marzanny- kukły, którą pożegnamy zimę. Dnia 21 marca odbędą się zabawy na terenie ogrodu przedszkolnego. Dzieci zaprezentują również piosenki wiosenne. Tego dnia odbędzie się wystawa wykonanych kukieł.

• Rozstrzygnięcie konkursu „Eko-przedszkolaki malują polskie ptaki”

• W miesiącu listopadzie nasze przedszkole wraz ze wsparciem WFOSiGW zorganizowało powiatowy, międzyprzedszkolny konkurs plastyczno-ekologicznym pn.: "Eko-przedszkolaki malują polskie ptaki”.  Celem konkursu było zachęcenie dzieci do podejmowania obserwacji przyrodniczej, promowanie zachowań mających na celu ochronę przyrody oraz zwrócenie uwagi na piękno otaczającego środowiska przyrodniczego, którego elementem są polskie ptaki. Powołana przez organizatorów komisja przystąpiła do wyłonienia laureatów i wyróżnionych prac konkursowych. Wszystkie prace zostały zweryfikowane pod kątem merytorycznym i formalnym zgodnie z Regulaminem konkursu. W trakcie prac komisja wyłoniła po 3 laureatów w 3 kategoriach wiekowych 3,4-latki , 5-latki i 6-latki, łącznie wyłoniono 9 – laureatów konkursu oraz 7 wyróżnień w 3 kategoriach wiekowych 3,4-latki , 5-latki i 6-latki, łącznie wyłoniono 20 wyróżnionych prac:

3-4 –LATKI

6. Wiktoria Prochoń, Przedszkole Niepubliczne „BAJKOWY DWOREK”,

7. Iga Lewandowska, PM 8

• Uroczystość

• Dnia 02.12.2023r. o godzinie 10:00 odbyła się uroczystość nadania imienia Marii Kownackiej i Jubileusz 40 - lecia Przedszkola z udziałem zaproszonych gości. Uroczystość organizowana pod Patronatem Urzędu Miasta Torunia.

• Dziennik elektroniczny

• Szanowni Państwo,

przypominamy, że jedną z głównych form kontaktu z Państwem jest dziennik elektroniczny. Rodzice są zobowiązani do sprawdzania statusu wiadomości oraz informacji umieszczanych poprzez dziennik. Rodzice dzieci nowo przyjętych zostaną zapoznani z funkcjonowaniem dziennika na zebraniu grupowym.

link do logowania na e-dzienniku: kliknij

• Teatr cieni

•  Dnia 24 marca, w przedszkolu odbył sie teatr cieni, którego tematem przewodnim była kosmiczna podróż.  Dzieci były zachwycone. Nagrane przedstawienie można obejrzeć klikając w ten link:

• Witaj wiosno

• Powitanie wiosny w naszym przedszkolu odbyło sie bardzo hucznie. Na placu przedszkolnym zaprezentowaliśmy marzanny wykonane przez dzieci z pomoca rodziców. Ponadto wspólnie rozwiązywaliśmy wiosenne zagadki, rozgrzewaliśmy się przy muzyce, a także każda z grup wykonała piosenkę. Mamy nadzieje, że udało nam się pożegnac zimę na dobre :)

Zapraszamy do fotorelcji z tego dnia.

• Gazetka "Echo trójeczki"

• Zachęcamy do przeczytania naszej gazetki przedszkolnej, która publikowana jest co kwartał na stronie internetowej oraz wywieszona w formie papierowej na holu przedszkola. Znajdą w niej Państwo zdjęcia oraz wszelkie informacje dotyczące m.in. wydarzeń przedszkolnych.

• 550. Urodziny Mikołaja Kopernika

• 19 lutego 1473 roku w Toruniu urodził się Mikołaj Kopernik – człowiek wielu talentów:
            astronom, matematyk, lekarz, prawnik, ekonomista, urzędnik oraz duchowny.
            Rok 2023 został ogłoszony Rokiem Mikołaja Kopernika, gdyż obchodzimy wówczas
            550. rocznicę urodzin twórcy teorii heliocentrycznej i jednego z najważniejszych badaczy w
            dziejach nauki polskiej i światowej. W naszym mieście zaplanowano wiele wydarzeń
            edukacyjnych, naukowych, kulturalnych upamiętniających tę ważną datę.
            Dzieci z naszego przedszkola także włączyły się w obchody tego wydarzenia poprzez
            wiele różnorodnych działań

więcej: https://przedszkole3torun.edupage.org/album/

• Tydzień mózgu

• Światowy Tydzień Mózgu trwał od 13.03.2023-19.03.2023r. Postanowiliśmy przyłączyć się do tego wydarzenia, a oto nasze działania:

więcej: https://przedszkole3torun.edupage.org/album/

• Czytelnictwo

• Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt."JAK CZYTANIE KSIĄŻEK WPŁYWA NA ROZWÓJ DZIECKA?" W tym miejscu będziemy zamieszczać dla Państwa wszystkie informacje związane z naszym nowym projektem dotyczącym propagowania czytelnictwa.

• Czyściochowe Przedszkole

• Dziękujemy za oddane głosy!!!

Wygraliśmy we wszystkich trzech odsłonach konkursu 3 vouchery po 500 zł do wykorzystania na środki higieniczne i papiernicze w drogerii Rossmann.