• ORGANIZACJA PRZEDSZKOLA

1. Przedszkole Miejskie nr 3 w Toruniu, zwane dalej „Przedszkolem” jest przedszkolem publicznym.
        2. Przedszkole czynne jest w dni robocze w godzinach od 6.00 – 17.00.
        3. Organem prowadzącym Przedszkole jest Gmina Miasta Toruń.
        4. Nadzór pedagogiczny sprawuje  Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.
        5. Przedszkole prowadzi działania opiekuńczo – wychowawczo – dydaktyczne dla dzieci od 3 do 6 lat.
        6. Przedszkole prowadzi rekrutację dzieci w oparciu o zasadę powszechnej dostępności, respektując obowiązujące w tym względzie przepisy.
        7. Przedszkole zatrudnia nauczycieli posiadających kwalifikacje określone w odrębnych przepisach.
        8. Przedszkole zapewnia każdemu dziecku warunki do wszechstronnego rozwoju.
        9. Przedszkole prowadzi i przechowuje dokumentację zgodnie z odrębnymi przepisami.
        10. Przedszkole działa w oparciu o zasady praworządności, racjonalnego gospodarowania mieniem, kontroli wewnętrznej, podziału zadań pomiędzy pracownikami, wzajemnego współdziałania.
        11.  Pracownicy przedszkola podczas wykonywania obowiązków i zadań kierują się przepisami prawa, do przestrzegania którego są zobowiązani.
        12. Wszyscy pracownicy są zobowiązani do współdziałania ze sobą w zakresie wymiany informacji oraz wzajemnych konsultacji.
        13. Termin przerwy letniej ustala organ prowadzący na wniosek dyrektora  przedszkola.
        14. W czasie przerwy letniej funkcjonują przedszkola dyżurne, których wykaz podany jest do wiadomości rodziców.
        15. Liczba miejsc organizacyjnych w przedszkolu wynosi do 120.
        16. Każdy oddział przedszkolny dyrektor powierza opiece nauczyciela wychowania przedszkolnego (lub 2 nauczycielom) .
        17. W przedszkolu funkcjonuje 5 grup przedszkolnych w tym grupy zróżnicowane wiekowo