• W naszym przedszkolu oprócz grup zróżnicowanych wiekowo funkcjonuje wiele ciekawych rozwiązań oraz innowacji takich jak Kolorowe Dni, Kąciki zaciekawień czy też Małe Talenty. Pomysły te zostały z nami przez wiele lat i wspólnie z Rodzicami i Dziećmi lubimy je celebrować.smiley

• KOLOROWE DNI

• Kolorowe dni”  - realizowane raz w miesiącu z udziałem rodziców naszych wychowanków. W dniu kolorowej zabawy wyzwalana jest aktywność twórcza dziecka. Wychowanek decyduje o wyborze treści, sposobie, środkach, czasie i miejscu zabawy oraz uczy się samodzielności . W "kolorowym dniu" wszyscy w przedszkolu ubieramy się w ustalonym kolorze. Każdego roku do Kolorowych dni opracowujemy program zabaw tematycznych np. Kolorowe dni z porami roku, kolorowe dni z bohaterami książek itp. W tych dniach czujemy się kolorowo i .........wyjątkowo.:)

• MAŁE TALENTY

• "Nie jest ważne aby dziecko było lepsze od innych - ważne jest aby było lepsze od samego siebie z dnia wczorajszego."

Rozwijamy nie tylko talenty plastyczne. W ciągu roku szkolnego mamy mnóstwo okazji aby poszukać innych talentów np. talenty muzyczne - organizujemy Przegląd Piosenki Przedszkolnej, Przegląd Kolęd, talenty recytatorsko - aktorskie - organizujemy przegląd recytatorski pt. "Wierszyki łamiące języki", talenty matematyczne - dzieci biorą udział w quizach, konkursach matematycznych, rozwiązują łamigłówki, talenty sportowe - bierzemy udział w spartakiadach i zawodach sportowych zarówno wewnątrzprzedszkolnych jak i organizowanych poza przedszkolem.

• KĄCIKI ZACIEKAWIEŃ

• W każdej sali przedszkolnej funkcjonuje kilka kącików zainteresowań. Są to stanowiska zabaw, wyposażone w odpowiednie środki dydaktyczne zgodnie z ich tematyką. „Kąciki zaciekawień” to:
        - forma rozbudzająca zaciekawienia i wyobraźnię dziecka, jego zainteresowania i uzdolnienia,
        - miejsce do przeprowadzania doświadczeń, badań, eksperymentów – pozwalające na
        samodzielne próby działania, popełnianie błędów i podejmowanie kolejnych prób,
        - miejsce do wymiany doświadczeń między dziećmi oraz zachęcające ich do samodzielnego rozwijania się,
        - zabawa sprzyjająca uczeniu się i otwartości na świat, podejmowaniu decyzji, pokonywaniu trudności, przeżywaniu i satysfakcji,
        - zabawa sprzyjająca samorealizacji najmłodszych w atmosferze radosnego przeżywania dzieciństwa.