• ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

INFORMACJA O TERAPII LOGOPEDYCZNEJ

• W ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej w naszym przedszkolu realizowane są zajęcia specjalistyczne - logopedyczne.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ ROK SZK. 2023/2024:

PONIEDZIAŁEK w godz. 8.00-13.15

Wtorek w godz. 8.00-13.50

Środa w godz. 7.00-13.00 (w godzinach 7.30-8.30 możliwość konsultacji z rodzicami)

WSZYSTKIE DZIECI PODLEGAJĄ PRZESIEWOWEJ DIAGNOZIE LOGOPEDYCZNEJ A RODZICE ZA POŚREDNICTWEM WYCHOWAWCÓW OTRZYMUJĄ INFORMACJĘ NA TEMAT PRZEPROWADZONEJ DIAGNOZY W POSTACI "KARTY BADANIA MOWY DZIECKA"

ZASADY TERAPII LOGOPEDYCZNEJ

1.       Rodzice są zobowiązani do nawiązania kontaktu z logopedą, aby otrzymać informacje o stanie mowy dziecka, na temat pracy z dzieckiem w domu oraz postępów na zajęciach.

2.       Miesięczny harmonogram spotkań z rodzicami (konsultacje) zostanie  umieszczony w kąciku logopedycznym (przy wejściu do przedszkola) oraz zamieszczony na stronie internetowej przedszkola w zakładce pomoc psychologiczno-pedagogiczna.

Konsultacje odbywają sie w formie:

- spotkań indywidulnych (po wcześniejszym umówieniu się przez e- dziennik)

- konsultacji telefonicznych

- poprzez dziennik elektroniczny

Rodzice są zobowiązani do regularnego i konsekwentnego stosowania się do zaleceń logopedy oraz systematycznego utrwalania ćwiczeń w domu. Od utrwalania ćwiczeń w domu zależą efekty terapii.

5.       Na prośbę logopedy rodzice zobowiązani są do przedstawienia wyników badań słuchu, badań neurologicznych, konsultacji ortodontycznych, opinii psychologiczno-pedagogicznych oraz opinii innych specjalistów. Jest to bardzo ważne, gdyż pozwala pogłębić diagnozę i zastosować odpowiednie metody terapeutyczne.

6.       Terapia rozpoczyna się po otrzymaniu przez logopedę pisemnej zgody od rodziców oraz po przeprowadzeniu diagnozy przesiewowej wszystkich dzieci w przedszkolu.

7.       Rodzice mogą w każdej chwili zrezygnować z terapii logopedycznej, po dostarczeniu do Pani Dyrektor pisemnej rezygnacji. Terapia kończy się z chwilą zniwelowania przyczyn objęcia dziecka terapią logopedyczną, o czym rodzice zostają poinformowani przez logopedę.

Proszę o założenie zeszytu i przynoszenie go najlepiej na każdy poniedziałek (zostawić w szatni). Jeśli dziecko uczestniczyło wcześniej w terapii logopedycznej, proszę o przyniesienie zeszytu z ćwiczeniami z ubiegłego roku.

8.     Pierwszeństwo w terapii mają dzieci 6 i 5-letnie.

Anita Rolińska-Bijak

logopeda

• WARSZTATY LOGOPEDYCZNE DLA RODZICÓW i DZIECI

• Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych na